Küyerel Dönüşümler: Küreselleşme, Zihniyet ve Siyaset Ahmet Davutoğlu

ISBN:

Published: April 2012

Paperback

253 pages


Description

Küyerel Dönüşümler: Küreselleşme, Zihniyet ve Siyaset  by  Ahmet Davutoğlu

Küyerel Dönüşümler: Küreselleşme, Zihniyet ve Siyaset by Ahmet Davutoğlu
April 2012 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 253 pages | ISBN: | 9.11 Mb

Kaotik zamanlardan geçiyoruz. Bir yandan ABD ve Avrupa merkezli derin iktisadi bunalım bütün dünyayı dalgalar halinde etkisi altına alırken diğer yandan uluslararası siyasi sistem uzunca bir süredir tek -ya da çift- kutupluluktan azade (veya ‘mahrum’) bir vaziyette. Benzer bir çoğullaşma ve karmaşıklaşma kültürel alanlarda da gözlemlenmekte. Bütün bu gelişmeler küreselleşme ve yerelleşme, kısaca ‘küyerel’ dönüşümler meselesiyle yakından ilgili.

Küresel ölçekte siyasi gündemi en fazla meşgul eden, “Arap Baharı” ve Wall Street’i işgal” gibi hareketlerden mevcut ekonomik ve siyasi krizlere, bu arada Türkiye’nin son on yıldır yaşadığı muazzam toplumsal dönüşüme değin bir çok gelişme de küreselleşme süreciyle yakından ilgili.

Üzerinde çokça konuşulan, ama genelde ya bir ‘komplo’ ya da tek boyutlu, ekonomik bir süreç olarak ele alınan küreselleşme, bu kitapta, çok fazla işlenmemiş yönleriyle, özellikle zihniyet dönüşümü, ulus-devlet, milliyetçilik ve etnik-dinsel önyargılar, silah ve uyuşturucu kaçakçılığı, internet, felsefe ve tarih gibi çeşitli boyutlarıyla ve hem küresel hem de yerel dinamikleriyle derinlemesine ele alınıyor. Ahmet Davutoğlu Kazım Baycar Nurullah Ardıç Mehmet Fatih Aysan Özge Aktaş Yunus Kaya Ekrem Karakoç Sevinç Alkan Özcan Imtiaz Ahmad Bünyamin AtıcıEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Küyerel Dönüşümler: Küreselleşme, Zihniyet ve Siyaset":


crazysaddam.com

©2012-2015 | DMCA | Contact us